Dr n. med. Michał Kowalczewski

Specjalista chirurgii ogólnej , chirurg naczyniowy, flebolog. Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pracuje w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego przy ulicy Banacha w Warszawie na stanowisku asystenta.

Wykładowca akademicki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

W 2020r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej: ,,Ocena wyników leczenia wewnątrznaczyniowego penetrujących owrzodzeń miażdżycowych aorty,,

Absolwent Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim w Warszawie na podstawie wyróżnionej pracy: ,,Skojarzone metody leczenia stosowane we flebologii estetycznej kończyn dolnych,,

Od 2014r. certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.

Specjalizuje się w nowoczesnym i małoinwazyjnym leczeniu żylaków kończyn dolnych metodami wewnątrznaczyniowymi i diagnostyce obrazowej naczyń.

Pracuje również w warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii – Arsestetica zajmującej się kompleksowym leczeniem chorób żył.

Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu diagnostyki i leczenia chorób naczyń krwionośnych, w tym technik wewnątrznaczyniowego leczenia niewydolnych żył metodą laserową (EVLT), leczenia żylaków metodą pary wodnej (SVS) i skleroterapii.

Autor publikacji w zakresie leczenia chorób żył, chirurgii naczyniowej i medycyny estetycznej.

Od 2012r. prowadzi Specjalistyczną Praktykę Lekarską.

CZŁONEK TOWARZYSTW NAUKOWYCH: