doctor-1
home-2_section_01-03
home-2_section_01-01

dr n.med Wojciech Kowalczewski

Kieruję Centrum Medycznym od ponad 20 lat. Oferujemy szeroki zakres usług medycznych w zakresie chirurgii ogólnej, dziecięcej i chirurgii estetycznej. Wykonujemy zabiegi operacyjne w ramach chirurgii jednego dnia w znieczuleniu miejscowym i ogólnym.

dr n.med Wojciech Kowalczewski

Kieruję Centrum Medycznym od ponad 20 lat. Oferujemy szeroki zakres usług medycznych w zakresie chirurgii ogólnej, dziecięcej i chirurgii estetycznej. Wykonujemy zabiegi operacyjne w ramach chirurgii jednego dnia w znieczuleniu miejscowym i ogólnym.

CHIRURGIA JEDNEGO DNIA

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Pacjent powinien być ogólnie zdrowy, bez obciążeń rodzinnych chorobami metabolicznymi i neurologicznymi. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym pod opieką lekarza anestezjologa. Znieczulenie zapewnia bezbólowy przebieg operacji. Dzieci konsultowane są przez lekarza pediatrę w dniu poprzedzającym zabieg. Zakaz spożywania pokarmów na 6 godzin przed zabiegiem. Zezwala się na picie płynów niegazowanych do 3 godzin przed zabiegiem. Zakaz przyjmowania leków.

ZABIEGI OPERACYJNE

DO ZABIEGÓW WYKONYWANYCH W ZNIECZULENIU OGÓLNYM WYMAGANE SĄ BADANIA:

USUWANIE ZNAMION SKÓRNYCH

Zmiany skórne mogą być obecne na skórze w każdym wieku. Kwalifikowane są do usunięcia ze wskazań klinicznych w każdym przypadku wystąpienia cech o charakterze złośliwym lub ze względów estetycznych. Każda zmiana skóry wymaga właściwego zdiagnozowania przed podjęciem decyzji o wyborze leczenia – wycięcia chirurgicznego lub usunięcia laserem CO2. O wyborze leczenia decyduje lekarz podczas wizyty konsultacyjnej.

PLASTYKA ZWĘŻONEGO NAPLETKA

Podczas wizyty konsultacyjnej pacjent  jest kwalifikowany do leczenia zachowawczego lub operacyjnego. Uzyskuje informacje dotyczące planowanego leczenia. Celem zabiegu operacyjnego jest uzyskanie swobodnego odprowadzenia napletka. Leczenie operacyjne polega na wykonaniu plastyki rozszerzającej ujście zewnętrzne napletka. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Brak podjęcia leczenia może prowadzić m.in. do narastających trudności w oddawaniu moczu i nawracających zakażeń układu moczowego.

PLASTYKA ODSTAJĄCYCH MAŁŻOWIN USZNYCH

Uszy wymagają korekcji najczęściej z powodu ich nadmiernego odstawania. Zabieg operacyjny jest w tym przypadku jedyną skuteczną metodą leczenia, poprawiającą ich wygląd. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, zapewniającym bezbólowy przebieg operacji. Dzieci, źle znoszą operacje przy zachowaniu świadomości i często wymagają znieczulenia ogólnego. Zabieg polega na przecięciu skóry na tylnej powierzchni małżowiny usznej i odsłonięciu chrząstki w celu ich przemodelowania. Po zabiegu uszy mogą być obrzęknięte i zasinione, co ustępuje zwykle do 10-14 dni. Zalecane jest chodzenie w opasce uciskającej uszy przez okres kilku tygodni po zabiegu. Codzienne noszenie opaski uciskającej uszy umożliwia prawidłowy proces przebudowy chrząstek, odpowiada za ostateczny efekt zbliżania małżowin usznych i warunkuje trwałość uzyskanych efektów. Przez kilka tygodni po zabiegu uszy należy chronić przed urazami.

Jeśli masz problem i chcesz go rozwiązać – jesteśmy dla Ciebie. Umów się na konsultację.