MEDYCYNA
ESTETYCZNA

KONSULTACJE / ZABIEGI

Wykonujemy zabiegi prewencyjne, korygujące niedoskonałości skóry, poprawiające jej jakość, odtwarzające to co skóra utraciła wraz z wiekiem. Pozwalają one cieszyć się dobrym wyglądem, piękną sylwetką, ale także polepszają jakość życia.

lek.med. estetycznej Ewa Kowalczewska

Wykonujemy zabiegi prewencyjne, korygujące niedoskonałości skóry, poprawiające jej jakość, odtwarzające to co skóra utraciła wraz z wiekiem. Pozwalają one cieszyć się dobrym wyglądem, piękną sylwetką, ale także polepszają jakość życia.

lek.med. estetycznej Ewa Kowalczewska

certyfikaty

Certyfikaty

Zabiegi wykonywane są przez certyfikowanych lekarzy specjalistów medycyny estetycznej, absolwentów Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej i Anti-Agiing przy PTL w Warszawie

indywidualna

Indywidualne podejście

Dobieramy indywidualny profil leczenia i zabiegi w oparciu o nowoczesne technologie uwzględniając oczekiwania i bezpieczeństwo pacjentów.

konsultacje

Konsultacje

Przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja, w czasie której pacjent otrzymuje dokładne informacje o zaproponowanym leczeniu i możliwych do osiągnięcia efektach zabiegów.

LASER FRAKCYJNY

Laser medyczny przeznaczony do przeprowadzania zabiegów na skórze. Jest urządzeniem zaawansowanym technologicznie o dużych możliwościach działania. Służy do ablacyjnej trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy kolagenu.

MECHANIZM DZIAŁANIA:

Zasada działania lasera frakcyjnego eCO2 polega na tworzeniu w skórze siatki bardzo wąskich kraterów, mikropunktowej ablacyjnej fototermolizy skóry, wywołanej impulsami laserowymi z zachowaniem wysp nieuszkodzonej skóry między nimi. Dzięki zachowanej siatce zdrowej skóry, możliwy jest szybki proces gojenia oraz przebudowa skóry. W trakcie jednego zabiegu uszkadza się nie więcej niż 10-20% powierzchni wybranego obszaru skóry. Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty osiąga się po zrealizowaniu 2-4 zabiegów. Efekty widoczne są znacznie wcześniej (po 1-2 zabiegach) niż przy metodzie nieablacyjnej, zwłaszcza w przypadku głębokich blizn, zmarszczek. Przeprowadzenie zabiegu nawet w najtrudniejszych obszarach skóry, doskonały efekt zabiegu zapewniają dwa tryby pracy lasera – dynamiczny i statyczny, regulowana moc impulsu przy stałej energii oraz dowolny kształt i wielkość pola skanowania.

WSKAZANIA:

Przed zabiegiem bezwzględnie należy odstawić leki:

Skóra jest znieczulana kremem Emla na ok. godzinę przed zabiegiem (w razie uczulenia na leki miejscowo znieczulające poinformuj lekarza).

Wygląd skóry po zabiegu:

Zabieg wykonywany laserem frakcyjnym trwa ok. 30 minut. Po zabiegu skórę chłodzi się przez ok. 3 godziny. Bezpośrednio po zabiegu przez 1-2 godziny pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu.  Na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekki obrzęk, które ustępują po 3-4 dniach. Może pojawić się niewielkie zbrązowienie skóry, które ustępuje w ciągu kilku dni i jest związane z procesem usuwania uszkodzonych tkanek. Często występuje powierzchowne złuszczanie naskórka, trwające max. do 14 dni po zabiegu, jest to efekt procesu jego odnowy.

Zalecenia po zabiegu:

EFEKTY:

PRZECIWWSKAZANIA:

ZABIEGI Z KWASEM HIALURONOWYM

Obok kolagenu i elastyny podstawowym składnikiem skóry, utrzymującym jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności jest kwas hialuronowy. Wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra staje się wiotka, sucha, mało elastyczna, pojawiają się zmarszczki, policzki i usta tracą swoją objętość, zaciera się kontur twarzy. Usuwanie zmarszczek przez iniekcje podskórne kwasu hialuronowego to jedna z popularniejszych metod odmładzania skóry.

 

KOREKCJA BLIZN

Blizna jest tkanką łączną włóknistą zastępującą naturalne utkanie skóry i tkanki podskórnej w procesie gojenia rany. Jest mniej elastyczna i gładsza od zdrowej skóry.

RODZAJE BLIZN:

BLIZNY PRZEROSTOWE – początkowo pogrubiałe, twarde o sino – czerwonym zabarwieniu, swędzące lub piekące. Z czasem blizna blednie, spłaszcza się. Jest uniesiona względem otaczającej zdrowej skóry, wyraznie odgraniczona o nieregularnym brzegu, jaśniejsza od otoczenia. Często powstają u dzieci w następstwie oparzenia.
BLIZNY ZANIKOWE (ATROFICZNE) – występujące w postaci nieregularnych zagłębień skóry. Są to blizny wklęsłe, o nieregularnym kształcie, wyraźnych granicach, zwykle jaśniejsze niż barwa otaczającej skóry. Blizny tego rodzaju są najtrudniejsze do usunięcia. Dzięki zastosowaniu różnych zabiegów m.in. laserowych można znacząco poprawić ich wygląd. Blizny zanikowe powstają zwykle w ciągu kilku tygodni po operacjach lub w wyniku trądziku. Ostatecznie proces kształtowania blizny zajmuje 1 do 2 lat. Po tym okresie blizny zasadniczo nie podlega już zmianom. Pierwsze kilka tygodni po operacji to najlepszy okres aby skutecznie poprawić wygląd blizn tego rodzaju.
KELOIDY (bliznowce) – zgrubiałe zaczerwienione, o nieregularnym kształcie, znacznie uniesione ponad otaczającą zdrową skórę, z tendencją do zwiększania rozmiarów. W trakcie gojenia pacjent odczuwa swędzenie, ciągnięcie. Powstają u osób predysponowanych do nadmiernej produkcji kolagenu przez fibroblasty. Najczęściej tworzą się na klatce piersiowej, ramionach i plecach.

DZIAŁANIE LASERA NA BLIZNY

LASER FRAKCYJNY ECO2 – to najczęściej wybierana metoda w korekcji wszelkiego rodzaju blizn. Mikroskopijna wiązka laserowa, w sposób kontrolowany „dziurkuje” blizny setką mikrokraterów, pozostawiając między nimi siatkę nieuszkodzonej powierzchni. Powoduje odparowanie wody (ablację), uszkadza termicznie komórki skóry właściwej i naskórka, zapoczątkowuje procesy naprawcze prowadzące do przebudowy blizny. Frakcyjne uszkodzenie blizn działa dwukierunkowo – zmniejsza powierzchnię blizny poprzez jej odparowanie oraz stymuluje produkcję kolagenu. Blizna staje się mniejsza i mniej widoczna. Efekty widoczne są po 3-4 zabiegach wykonanych co 4 tygodnie.

WSKAZANIEM DO ZABIEGU LASEROWEGO SĄ BLIZNY:

STOSOWANE ZABIEGI W LECZENIU BLIZN:

Usuwanie zmarszczek - Botox

WSKAZANIA DO ZABIEGU Z UŻYCIEM TOKSYNY BOTULINOWEJ

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na podaniu toksyny botulinowej w wyznaczone punkty na twarzy, w ilości dobranej indywidualnie, w zależności od okolicy i głębokości zmarszczek. Zabieg trwa krótko, zwykle nie przekracza 20 min. i nie wymaga znieczulenia miejscowego. Po zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - REGENERIS

WSKAZANIA DO ZABIEGU

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na pobraniu 6-9 ml krwi pacjenta do specjalnej probówki z żelem separującym. Krew odwirowuje się w specjalnej wirówce umożliwiającej uzyskanie osocza bogatopłytkowego i preparatu zawierającego płytki krwi. Uzyskany preparat podaje się sródskórnie lub podskórnie techniką mezoterapii, liniowo wzdłóż zmarszczek lub pozostawia się na skórze w postaci maski.

LIPOLIZA INIEKCYJNA

INTRALIPOTERAPIA czyli LIPOLIZA INIEKCYJNA to skuteczna i bezpieczna metoda redukcji miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Przy pomocy lipolizy iniekcyjnej można pozbyć się nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest przy użyciu preparatu Aqualyx, który trwale niszczy adipocyty – komórki gromadzące tłuszcz w okolicy poddanej zabiegowi, bez możliwości ponownego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Aqualyx podawany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, specjalną igłą, z jednego lub 2 miejsc wkłucia, dzięki czemu zabieg jest prawie bezbolesny. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu, a uwolniony z nich tłuszcz przechodzi do krwi, z której trafia do wątroby, gdzie jest rozkładany, a następnie wydalany z organizmu. Po zabiegu mogą pojawić się w miejscach podania preparatu zasinienia i obrzęki, ustępujące samoczynnie. W celu uzyskania dobrych rezultatów należy wykonać serię zabiegów zazwyczaj od 3 do 5 w odstępach 2-4 tygodniowych .

WSKAZANIA:

PRZECIWWSKAZANIA:

Jeśli masz problem i chcesz go rozwiązać – jesteśmy dla Ciebie. Umów się na konsultację.