MEDYCYNA ESTETYCZNA
KONSULTACJE / ZABIEGI
Wykonujemy zabiegi prewencyjne, korygujące niedoskonałości skóry, poprawiające jej jakość, odtwarzające to co skóra utraciła wraz z wiekiem. Pozwalają one cieszyć się dobrym wyglądem, piękną sylwetką, ale także polepszają jakość życia.
lek.med. estetycznej Ewa Kowalczewska
Wykonujemy zabiegi prewencyjne, korygujące niedoskonałości skóry, poprawiające jej jakość, odtwarzające to co skóra utraciła wraz z wiekiem. Pozwalają one cieszyć się dobrym wyglądem, piękną sylwetką, ale także polepszają jakość życia.
lek.med. estetycznej Ewa Kowalczewska
Certyfikaty
Zabiegi wykonywane są przez certyfikowanych lekarzy specjalistów medycyny estetycznej, absolwentów Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej i Anti-Agiing przy PTL w Warszawie
Indywidualne podejście
Dobieramy indywidualny profil leczenia i zabiegi w oparciu o nowoczesne technologie uwzględniając oczekiwania i bezpieczeństwo pacjentów.
Konsultacje
Przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja, w czasie której pacjent otrzymuje dokładne informacje o zaproponowanym leczeniu i możliwych do osiągnięcia efektach zabiegów.
- Zmarszczki
- SUCHA SKÓRA
- wiotka skóra
-
kwas hialuronowy
(zabiegi wypełniające) - modelowanie ust
- Nadpotliwość
- bruksizm
- Łysienie
- Zmiany skórne
- cienie pod oczami
- przebarwienia
- trądzik
- rozszerzone pory
- blizny
- rozstępy
- lokalne otłuszczenie
- cellulit
LASER FRAKCYJNY
Laser medyczny przeznaczony do przeprowadzania zabiegów na skórze. Jest urządzeniem zaawansowanym technologicznie o dużych możliwościach działania. Służy do ablacyjnej trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy kolagenu.
MECHANIZM DZIAŁANIA:
Zasada działania lasera frakcyjnego eCO2 polega na tworzeniu w skórze siatki bardzo wąskich kraterów, mikropunktowej ablacyjnej fototermolizy skóry, wywołanej impulsami laserowymi z zachowaniem wysp nieuszkodzonej skóry między nimi. Dzięki zachowanej siatce zdrowej skóry, możliwy jest szybki proces gojenia oraz przebudowa skóry. W trakcie jednego zabiegu uszkadza się nie więcej niż 10-20% powierzchni wybranego obszaru skóry. Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty osiąga się po zrealizowaniu 2-4 zabiegów. Efekty widoczne są znacznie wcześniej (po 1-2 zabiegach) niż przy metodzie nieablacyjnej, zwłaszcza w przypadku głębokich blizn, zmarszczek. Przeprowadzenie zabiegu nawet w najtrudniejszych obszarach skóry, doskonały efekt zabiegu zapewniają dwa tryby pracy lasera – dynamiczny i statyczny, regulowana moc impulsu przy stałej energii oraz dowolny kształt i wielkość pola skanowania.
WSKAZANIA:
- Zmarszczki i zwiotczenie skóry
- Wygładzenie i poprawa elastyczności skóry
- Rozszerzone pory, zaskórniki
- Rozstępy
- Blizny - potrądzikowe, pourazowe, pooparzeniowe, pooperacyjne
- Przebarwienia skóry
- fotouszkodzenie i fotostarzenie skóry
Przed zabiegiem bezwzględnie należy odstawić leki:
- zawierające w składzie kwas acetylosalicylowy (Aspiryna, Polopiryna, Polocard itp.) 2 tygodnie przed zabiegiem
- preparaty zawierające witaminę E, C, A (retinol) oraz kremy i maści sterydowe 1 tydzień przed zabiegiem
- Rniesterydowe leki przeciwzapalne np. Ketonal, Ibuprofen itp. 3 dni przed zabiegiem
Skóra jest znieczulana kremem Emla na ok. godzinę przed zabiegiem (w razie uczulenia na leki miejscowo znieczulające poinformuj lekarza).
Wygląd skóry po zabiegu:
Zalecenia po zabiegu:
- od 1 doby stosujemy preparaty przyspieszające regenerację naskórka oraz wodę termalną utrzymującą prawidłowe nawilżenie skórę
- przez 1-2 doby należy zaprzestać stosowania kosmetyków. Po 2 dniach od zabiegu można myć skórę i nakładać na nią makijaż , unikając drażnienia skóry w obszarze objętym zabiegiem
- unikać słońca , stosować kremy z wysokim filtrem przez co najmniej 30 dni po zabiegu
- przez 5-7 dni po zabiegu unikać alkoholu , sauny , gorących kąpieli
EFEKTY:
- odmłodzenie skóry twarzy, szyi i dekoltu
- redukcja przebarwień
- spłycenie zmarszczek
- zamykanie poszerzonych porów
- likwidacja blizn potrądzikowych
- zmniejszenie blizn pourazowych, pooperacyjnych i pooparzeniowych
- korekcja rozstępów
- wygładzenie ,,chropowatej skóry''
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża i karmienie piersią
- choroba nowotworowa
- tendencja do tworzenia bliznowców
- opryszczka
- choroby skóry jak : bielactwo, AZS, łuszczyca
- terapia doustna Izotretioniną ( Roaccutane, Izotek )
ZABIEGI Z KWASEM HIALURONOWYM
- wypełnianie zmarszczek
- wypełnianie bruzd nosowo - wargowych
- modelowanie kształtu twarzy
- uwydatnianie policzków
- likwidacja cieni pod oczami
- powiększanie i ujędrnianie ust
- korekcja opadniętych kącików ust
KOREKCJA BLIZN
Blizna jest tkanką łączną włóknistą zastępującą naturalne utkanie skóry i tkanki podskórnej w procesie gojenia rany. Jest mniej elastyczna i gładsza od zdrowej skóry.
RODZAJE BLIZN:
BLIZNY PRZEROSTOWE – początkowo pogrubiałe, twarde o sino – czerwonym zabarwieniu, swędzące lub piekące. Z czasem blizna blednie, spłaszcza się. Jest uniesiona względem otaczającej zdrowej skóry, wyraznie odgraniczona o nieregularnym brzegu, jaśniejsza od otoczenia. Często powstają u dzieci w następstwie oparzenia.
BLIZNY ZANIKOWE (ATROFICZNE) – występujące w postaci nieregularnych zagłębień skóry. Są to blizny wklęsłe, o nieregularnym kształcie, wyraźnych granicach, zwykle jaśniejsze niż barwa otaczającej skóry. Blizny tego rodzaju są najtrudniejsze do usunięcia. Dzięki zastosowaniu różnych zabiegów m.in. laserowych można znacząco poprawić ich wygląd. Blizny zanikowe powstają zwykle w ciągu kilku tygodni po operacjach lub w wyniku trądziku. Ostatecznie proces kształtowania blizny zajmuje 1 do 2 lat. Po tym okresie blizny zasadniczo nie podlega już zmianom. Pierwsze kilka tygodni po operacji to najlepszy okres aby skutecznie poprawić wygląd blizn tego rodzaju.
KELOIDY (bliznowce) – zgrubiałe zaczerwienione, o nieregularnym kształcie, znacznie uniesione ponad otaczającą zdrową skórę, z tendencją do zwiększania rozmiarów. W trakcie gojenia pacjent odczuwa swędzenie, ciągnięcie. Powstają u osób predysponowanych do nadmiernej produkcji kolagenu przez fibroblasty. Najczęściej tworzą się na klatce piersiowej, ramionach i plecach.
DZIAŁANIE LASERA NA BLIZNY
LASER FRAKCYJNY ECO2 – to najczęściej wybierana metoda w korekcji wszelkiego rodzaju blizn. Mikroskopijna wiązka laserowa, w sposób kontrolowany „dziurkuje” blizny setką mikrokraterów, pozostawiając między nimi siatkę nieuszkodzonej powierzchni. Powoduje odparowanie wody (ablację), uszkadza termicznie komórki skóry właściwej i naskórka, zapoczątkowuje procesy naprawcze prowadzące do przebudowy blizny. Frakcyjne uszkodzenie blizn działa dwukierunkowo – zmniejsza powierzchnię blizny poprzez jej odparowanie oraz stymuluje produkcję kolagenu. Blizna staje się mniejsza i mniej widoczna. Efekty widoczne są po 3-4 zabiegach wykonanych co 4 tygodnie.
WSKAZANIEM DO ZABIEGU LASEROWEGO SĄ BLIZNY:
- POWSTAŁE PO OPERACJACH
- przerosłe i bliznowce
- zanikowe (atroficzne)
- pourazowe
- pooparzeniowe
- po trądziku
- powodujące ból lub przykurcz ( zwłaszcza w okolicy stawów)
STOSOWANE ZABIEGI W LECZENIU BLIZN:
- zabiegi laserem frakcyjnym eCO2 - najskuteczniejsza metoda korekcji blizn
- chirurgiczne usunięcie blizny
- moblilizacja blizny przy użyciu nici tnących
- mezoterapia, osocze bogatopłytkowe
- mikrodermabrazja laserowa
- dermapen
Usuwanie zmarszczek - Botox
WSKAZANIA DO ZABIEGU Z UŻYCIEM TOKSYNY BOTULINOWEJ
- zmarszczki mimiczne - poprzeczne i pionowe czoła (zmarszczka lwia)
- zmarszczki wokół oczu (kurze łapki)
- opadające powieki
- opadająca linia brwi
- marszcząca się broda
- bruksizm (mimowolne silne zaciskanie się zębó)
- uśmiech dziąsłowy
PRZEBIEG ZABIEGU
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - REGENERIS
WSKAZANIA DO ZABIEGU
- rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
- regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych
- korekcja drobnych zmarszczek, nierówności szyi, bruzd
- nadmierne wypadanie włosów
- włosy zniszczone, pozbawione blasku
- wypełnienie blizn potrądzikowych
PRZEBIEG ZABIEGU
LIPOLIZA INIEKCYJNA
INTRALIPOTERAPIA czyli LIPOLIZA INIEKCYJNA to skuteczna i bezpieczna metoda redukcji miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Przy pomocy lipolizy iniekcyjnej można pozbyć się nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest przy użyciu preparatu Aqualyx, który trwale niszczy adipocyty – komórki gromadzące tłuszcz w okolicy poddanej zabiegowi, bez możliwości ponownego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Aqualyx podawany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, specjalną igłą, z jednego lub 2 miejsc wkłucia, dzięki czemu zabieg jest prawie bezbolesny. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu, a uwolniony z nich tłuszcz przechodzi do krwi, z której trafia do wątroby, gdzie jest rozkładany, a następnie wydalany z organizmu. Po zabiegu mogą pojawić się w miejscach podania preparatu zasinienia i obrzęki, ustępujące samoczynnie. W celu uzyskania dobrych rezultatów należy wykonać serię zabiegów zazwyczaj od 3 do 5 w odstępach 2-4 tygodniowych .
WSKAZANIA:
- kończyny górne
- fałdy na plecach (poniżej żeber)
- brzuch
- podwójny podbródek
- wewnętrzna strona ud, kolan
- pośladki
- biodra „bryczesy”
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża i okres karmienia piersią
- niewydolność wątroby, nerek
- przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
- cukrzyca
Jeśli masz problem i chcesz go rozwiązać – jesteśmy dla Ciebie. Umów się na konsultację.